Mükemmel Mühendislik Uygulamaları

Uzmanlık Alanlarımız - Mükemmel Mühendislik Uygulamaları

Levent Boğaziçi Metrosu’nda Enerji Güvenliği

Belirli bir üreticiye bağlı olmadan sistem kurmanın getirdiği avantajların en iyi örneklerinden biri Levent-Boğaziçi Metro Hattındaki uygulamadır.

Burada ihtiyaçlar incelendi ve tek bir üreticinin ürünlerini kullanmak yerine aydınlatma KGK ları farklı üreticilerden, sinyalizasyon KGKları farklı üreticilerden, redresörler 3. bir üreticiden seçilerek optimum bir sistem oluşturuldu. 2014 ten beri arızasız çalışıyor.

ERDEMİR Yüksek Fırın Optimizasyonu

Ayşe ve Zübeyde içinde binlerce ton çeliğin eriyik halinde bulunduğu iki yüksek fırın. Bu dev kitleyi gerekli ısıda en az yakıt tüketimi ile tutabilmek ve ne olursa olsun içindeki çeliğin donmasına neden olabilecek bir enerji kesintisininin önlenmesi şart. EKA Sistem'in kurduğu sistem ile uzun yıllardır sorunsuz çalışıyor.

Ambarlı Elektrik Santrali’nin Kazan Koruma Sistemi

12 brülörün bir alev cehennemine çevirdiği kazanın içinde her bir brülörün faaliyetini izlemek, dumandan ve kızgın boruların yaydığı kızıl ötesi yansımadan dolayı görünür ışığa veya kızıl ötesine hassas algılayıcıların kullanımına imkân vermiyordu. Çözüm Alev kökü frekansına duyarlı mor ötesi bir algılayıcı geliştirmek ile sağlandı. Sistem 40 yıldır arızasız çalışıyor.

Mükemmel Mühendislik;

  • Maliyet ile Performans,
  • İşlevsellik ile Estetik,
  • Dayanıklılık ile Sürdürülebilirlik, arasında uyum ve dengeyi yakalamaktır.