Enerji Verimliliği

Uzmanlık Alanlarımız - Enerji Verimliliği

Fabrikanızda, ofisinizde, evinizde enerjiden tasarruf edilecek bir yer mutlaka vardır!

Bütçenize olduğu kadar çevrenize de maliyeti ağır olan enerji tüketiminizi azaltmak bizim işimiz.

Motor devir ayarlayıcıları Tüm binalarda kullanılan merkezi iklimlendirme sistemleri pompaları ve fanları dolayısı ile Enerji tasarrufuna en elverişli noktalardan biridir.

Anma debisinin % 60 ında çalıştırılmak istenen bir akışkan sistemini damper yerine değişken frekanslı bir devir ayarlayıcısı ile kontrol edilirse, şekilde görüldüğü gibi % 70 enerji tasarrufu sağlar.

Hiç şüphesiz ki enerji verimliliğini artırmanın en etkin yolu ilk tasarım sırasında bu amaca yönelik bir çalışma yapılmasıdır.

Başta doğru tasarlandığında frekans değiştiricinin ek maliyeti artık ihtiyaç duyulmayan kontrolü damperlerin maliyeti ile karşılanabilir.

Kesintisiz Güç Kaynakları

Benzer şekilde %90 verimli ekonomik ömrünün sonuna yaklaşmış bir KGK, %96 verimle çalışan yeni nesil bir cihaz ile değiştirildiğinde net görünen %6 lık kazancının yanı sıra çevrenin soğutulma ihtiyacını da azaltacağı için çok kısa zamanda elektrik faturasından yaptığı tasarruf ile kendini öder.

Medikal Işık Kaynakları

Ürettiğimiz soğuk ışık kaynakları Xenon ampuller yerine LED kullanmak sureti ile önemli enerji tasarrufunun yanı sıra, 800 ile 1000 saatlik ömürleri sonunda değiştirilmesi gereken xenon ampuller gibi ek bir maliyetten tasarruf sağlarlar.

EKA Sistemin geliştireceği çözümler kısa zamanda yapılan yatırımı öderler.

Cebinizi ve çevrenizi koruyacak çözümleri birlikte oluşturalım.