Uzmanlık Alanlarımız - Kesintisiz Güç Kaynakları

Elektrik dalgalanmalarına hassas olan ve anlık elektrik kesintilerinden bile zarar görebilecek cihazlara güvenli enerji sağlar. Bilgisayar kullanırken anlık bir elektrik kesintisi yapılmakta olan çalışmaların kaybolmasına, veya Wi-Fi üzerinden internete erişimin kopmasına neden olabilir.

Bu bilgisayar, metronun, havadaki uçakların veya ameliyat masasındaki kişinin güvenliğini sağlamak ile görevli de olabilir. Dolayısıyla, kısa dönemli de olsa bir elektrik kesintisi iş kaybından hayat kaybına kadar birçok olumsuz etkiye yol açabilir.

O nedenle KGK seçimi kişiye büyük sorumluluk yükleyen, ciddi bir iştir.

İki türlü KGK vardır:

Sürekli Besleyen (ON-Line): Şebekede enerji varken bu enerjiyi doğru akıma çevirip akülerde depolarken, bir yandan da doğrulttukları enerjiyi, kritik cihazların ihtiyacına uygun, her türlü şebeke bozulumundan arındırılmış bir enerjiye dönüştürürler. Bu yüzden elektrik kesintisi sırasında da en ufak bir kesinti olmaksızın, depoladıkları enerji tükenene kadar cihazları çalışır tutmaya devam ederler.

Hazırda Bekleyen (OFF-Line / Line İnteractive): Şebekede elektrik varken, enerjiyi akümülatörlerde biriktirirler, şebeke kesintisinde çok kısa sürede devreye girerek kritik yüke enerji sağlarlar. Bu tür cihazlar şebekenin kritik cihazlara zarar veren dalgalanmalarına ancak sınırlı bir iyileştirme sağlarlar.